Zabytkowe miejsca w Szczyrku i okolicy

Szczyrk jest położony w południowej części Polski w województwie śląskim. Przyjemne miasto zapewnia wiele atrakcji turystycznych swoim gościom. Wielu osobom Szczyrk kojarzy się z turystyką górską i pięknymi szlakami turystycznymi. Jednak miasto zapewni wiele wrażeń także miłośnikom zwiedzania, historii oraz sztuki. Liczne zabytki oraz ciekawe miejsca nie pozwolą na nudę. Co warto zobaczyć w Szczyrku? Jakie skarby kryją okoliczne miejscowości? Szeroka baza noclegowa [dostępna tu – noclegi Szczyrk] z pewnością pozytywnie nas zaskoczy. Szczyrk jest doskonale przygotowany na przyjazd turystów i wczasowiczów. Atrakcyjne noclegi udostępnia w różnej cenie. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Gdy wymarzony hotel lub pensjonacik mamy już zarezerwowany, warto zastanowić się, jak najlepiej spędzić czas w Szczyrku. Popularnym miejscem jest niewątpliwie Sanktuarium Maryjne. Kościół św. Jakuba to najcenniejszy, a zarazem najstarszy zabytek Szczyrku. Drewniana świątynia pięknie i dostojnie prezentuje się na wzgórzu porośniętym drzewami. Szacuje się, że budowa kościoła rozpoczęła się już w 1800 roku. Niesamowity wystrój wnętrza reprezentuje styl barokowy. W środku warto przyjrzeć się dokładnie kropielnicy, późnobarokowej ambonie oraz chrzcielnicy. Jednak prawdziwym skarbem Sanktuarium są niewątpliwie organy z polichromią.

Koniecznie odwiedźmy Sanktuarium św. Jakuba Apostoła [zobacz tu- info św Jakub Apostoł]. Cennym skarbem Szczyrku jest także Krzyż Misyjny. Warto poznać legendę, która wiąże się z tym obiektem. Uważa się, że powstał on jako pamiątka misji ewangelizacyjnych przeprowadzanych w miejscowości. Zabytek znajdziemy przy ulicy Myśliwskiej. Sporą dawkę historii dostarczy nam położone nieopodal Szczyrku Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej. Zamek książąt Sułkowskich, który mieści tę placówkę, jest miejscem, które niewątpliwie warto zobaczyć. Warownia stanowi najstarszy i największy zabytek Bielsko-Białej. Koniecznie odwiedźmy Muzeum oraz poznajmy wszystkie mroczne legendy zamku.

Szczyrk to miasto, które dostarcza turystom wiele niezapomnianych przeżyć. Zachwyca cudownym klimatem, licznymi legendami oraz bogatą historią. Baza noclegowa oraz dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawią, że turyści poczują się tutaj jak w domu. Piękne widoki oraz liczne ciekawe i zabytkowe miejsca na długo zostaną w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>