Tanie wakacje nad morzem

Z przeprowadzonych badań statystycznych wynika, że spora część Polaków w tym roku nie wybiera się na wakacyjny wyjazd. Jako główny powód takiej decyzji Polacy podają brak pieniędzy. Rzadziej pojawiały się odpowiedzi dotyczące braku urlopu czy choroby. Jednak wakacje nie zawsze muszą się wiązać z dużymi wydatkami finansowymi, które nadmiernie obciążają nasz domowy budżet. Wystarczy wybrać odpowiednią miejscowość i wystarczająco wcześnie zarezerwować nocleg. Przykładem takiego miejsca, w którym nie wydamy więcej niż byśmy chcieli, jednocześnie będziemy mogli miło i atrakcyjnie spędzić czas są Rowy – z wygodnymi noclegami i klimatycznymi knajpkami.

To niewielka nadmorska miejscowość, położona w województwie pomorskim. Liczy niespełna czterystu stałych mieszkańców. Nie jest to wada kurortu, lecz jego niebywała zaleta. Dzięki temu możemy w spokoju odpocząć i naładować przysłowiowe akumulatory. Co prawda w szczytowych okresach sezonu liczba turystów jest całkiem pokaźna, ale nie oznacza to zatłoczenia, hałasu czy zgiełku od czego większość z nas pragnie odpocząć i zapomnieć.

Największym atutem Rowów jest bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego. Znajdziemy tutaj także długie, szerokie, piaszczyste i piękne plaże, na których każdy znajdzie spokojne i osobne miejsce dla siebie. Można na niej opalać się w blasku promieni słonecznych, grać w siatkówkę lub chłodzić się wśród fal Morza Bałtyckiego. Rowy sąsiadują z najpiękniejszym miejscem na polskim wybrzeżu czyli Słowińskim Parkiem Narodowym. Jego największą osobliwością są unikatowe na skalę światową ruchome wydmy. Dzięki nim można się poczuć jak na afrykańskiej pustyni. Największa wydma Łącka Góra wznosi się na wysokość 42 metrów.

Kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych stwarza najlepsze warunki do pieszych jak i rowerowych wycieczek. Sąsiadem wioski jest także duże przybrzeżne jezioro Gardno, które pokochają wszyscy wędkarze. To także raj dla miłośników wodnego szaleństwa. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia odpowiedniego sprzętu. Baza noclegowa czyli to co interesuje nas najbardziej po zapoznaniu się z walorami turystycznymi Rowów jest bardzo bogata i zróżnicowana. Znajdziemy tu domki letniskowe, pokoje gościnne oraz droższe obiekty takie jak hotele czy wille wczasowe.

W Pokojach Gościnnych Bursztyn za nocleg zapłacimy już od 20 zł. Ośrodek znajduje się w centrum wioski, w pobliżu licznych restauracji, klubów i innych atrakcji. Nie oznacza to jednak ciągłego hałasu. Bursztyn położony jest w spokojnym miejscu, gwarantującym udany odpoczynek. Wakacje nie muszą wiązać się zawsze ze sporymi wydatkami. Można zaplanować udany wyjazd za niewielkie pieniądze. W zamian otrzymamy spokój, piękne widoki i liczne atrakcje. Wszystko to znajdziemy w Rowach.

1 komentarz

  1. Anetka88

    Warto wcześniej znaleźć nocleg – wtedy jest trochę taniej:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>