Słupsk – miasto dla osób aktywnych

Północny teren Polski obfituje w miasta oraz miejscowości, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów. Jednym z nich jest Słupsk, który położony jest w województwie pomorskim, na Pobrzeżu Koszalińskim [info pod hasłem: Pobrzeże Koszalińskie].

Miasto to rozciąga się na powierzchni około 45 kilometrów kwadratowych. Żyje tutaj około 93 tysiące osób, jednak liczba ta znacznie się zwiększa w okresie wakacji, urlopów oraz ferii, a to wszystko za sprawą tłumnie przyjeżdżających turystów. Od wielu lat miasto to jest prężnie funkcjonującym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych zabytków, atrakcji turystycznych oraz niesamowitych wydarzeń kulturalnych. Przyjeżdżający tutaj turyści mogą skorzystać z najlepszych lokali gastronomicznych, w których mogą spróbować lokalnych przysmaków. Pomocna będzie też baza noclegowa [info pod hasłem: Słupsk noclegi], w której możemy znaleźć adresy oraz opinie do tutejszych hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych. Jest to ogromne ułatwienie dla każdej osoby, która planuje tutaj wakacje.
Oczywiście miejscowość możemy potraktować jako bazę wypadową. Tutaj jesteśmy dosłownie parę kroków od Bałtyku. Jeśli zapragniemy posłuchać szumu morskich fal, nic nie stoi na przeszkodzie by udać się na chwilę np. do Rowów [info pod hasłem: Rowy blog].

Słupsk to miejsce dla osób aktywnych. Niewielka odległość od Morza Bałtyckiego sprawia, że turyści mogą odwiedzić liczne kąpieliska, które funkcjonują w okresie letnim. Nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników czuwają wykwalifikowani ratownicy wodni. Przy kąpieliskach znajdują się piękne, czyste, piaszczyste plaże, które co roku przeżywają prawdziwe oblężenia. Istnieją tam także boiska do siatkowej piłki plażowej, na których co roku odbywa się wiele amatorskich rozgrywek.
Na terenie miasta utworzono także sieć siłowni miejskich, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Miejsca te cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród osób starszych, które chcą zadbać o swoją kondycję fizyczną. Co tydzień odbywają się tutaj także darmowe zajęcia gimnastyczne, które prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów. Na terenie miasta istnieje także około 45 kilometrów nowoczesnych ścieżek rowerowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców.
Słupsk to dobre miejsce na spędzenie letniego wypoczynku. Mnogość atrakcji sprawia, że nikt nie może tutaj narzekać na nudę.

1 komentarz

  1. Ramona

    Blog pani Celiny i pana Zdzisława to najlepszy dowód na to, że można podróżować i ciekawie zorganizować sobie życie. Moi rodzice bardzo lubią Państwa blog :) Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>