Sejny – miasteczko na Mazurach

Po ostatniej wycieczce do atrakcyjnych Chałup, czas na nieco spokojniejszą miejscowość na Mazurach. Sejny to urokliwa miejscowość na północno-wschodnim krańcu Polski, 10 kilometrów od granicy Litwy, bardzo blisko Suwałk. Jest to gmina wyjątkowa, ponieważ znajduje się tam mnóstwo jezior, praktycznie każda wieś ma dostęp do zbiornika wodnego. Miasteczko to powoli zaczyna wykorzystywać swój ogromny potencjał turystyczny, ponieważ znajdują się tam przepiękne krajobrazy, czyste powietrze i jeziora, różne rośliny, przede wszystkim cisza i spokój spowodowana brakiem większego przemysłu w tej okolicy. Gmina tworzy powoli infrastrukturę turystyczną, atrakcje i miejsca noclegowe (meteor-turystyka.pl), których przybywa z roku na rok. Również ogromnym atutem tej okolicy jest zdrowa żywność sprzedawana bezpośrednio przez rolników co jest tutaj bardzo popularną formą handlu.

Znajduje się tu również szlak kajakowy, który spływa do Niemna (wikipedia.org) i ma aż 210 kilometrów długości tak więc warto wybrać tylko jedną część, tą w Sejnach. Miejscowość pozbawiona jest jakiegokolwiek przemysłu, spotkamy tam przepiękną, czystą zieleń i piękne, naturalne krajobrazy. Turystyka dopiero się rozwija w tym mieście, póki co jest tam bardzo tanio i nie jest to jeszcze miasto zbyt popularne, dlatego warto jak najszybciej z niego skorzystać podczas wakacji, ponieważ nie ma tam tłoku turystów, można spokojnie sobie odpocząć od codziennego natłoku obowiązków i zgiełku dużego miasta. Głównym atutem okolicy i samego miasteczka są jeziora, mówi się, że nie ma tu wioski, która nie miałaby dostępu do wody. Bardzo popularna jest tutaj kuchnia regionalna, która wśród turystów cieszy się ogromnym zainteresowaniem i to właśnie potrawy regionalne turyści wybierają korzystając z okolicznych restauracji. Oprócz wyżej wymienionych atutów w najbliższej okolicy znajduje się wiele rezerwatów przyrody takich jak Wigierski Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, Puszcza Augustowska, ale również jest tu wiele innych atrakcji, również związanych z przyrodą – rejsy Kanałem Augustowskim, kajakowy szlak Czarnej Hańczy czy autokarowe wyjazdy do Wilna. Baza noclegowa dopiero się rozwija, także miejsc jest mało, ale można liczyć na niską cenę.

4 komentarzy

 1. balonowa_guma

  Mnie wakacje w Sejnach kojarzą się z soczystą zielenią drzew i traw oraz orzeźwiającą temperaturą wody podczas kajakowego spływu i małymi, malowniczymi miasteczkami

  Odpowiedz
 2. Hooper

  Ciekawe czy wiele się zmieniło obecnie w Sejnach, bo filmik przedstawia szalone lata ’90 ;))

  Odpowiedz
 3. Grazyna48

  Miejscowość się rozwija, również pod kątem turystycznym, wiem bo mieszkam nieopodal, mogę szczerze polecić to miejsce każdemu.

  Odpowiedz
 4. mission_possible

  dość nieznane miejsce, ale zawsze można poczytać blog i juz wszystko jasne :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>