Perła we wschodniej Polsce, czyli Siedlce

Siedlce to bez wątpienia bardzo rzadka mieszanka dwóch zupełnie różnych regionów Polski – Mazowsza i Podlasia. Każdy znajdzie tutaj wszystkiego po trochu. Jest tutaj mnóstwo starych zabytków, pięknych kościołów, niesamowitych i wspaniałych skarbów przyrody, bez liku zaskakujących znalezisk, a także morze nietuzinkowych atrakcji i sztuki nawet tej z najwyższej półki. To miasto przyciąga nie tylko Polaków, ale również turystów zza granicy, np. z Japonii. Nie ulega wątpliwości, że Siedlce nie należą do najchętniej wybieranych kierunków wypadowych na weekendy czy dłuższe pobyty. Jest to zdecydowanie opcja dla turystycznych szperaczy, dla osób z żyłką odkrywcy i zapaleńców regionalnych, którzy uwielbiają odkrywać nieznane. Co zatem Siedlce mają do zaoferowania? Czym zadziwią turystę, który jednak zdecyduje się tam pojechać? Bez wątpienia to co zadziwia w Siedlcach to bardzo bogata baza noclegowa [meteor-turystyka.pl] i zaplecze gastronomiczne. To właśnie dzięki tej mieszance wpływów mazowieckich i podlaskich, przeciętny turysta może się zatracić w mieszance smaków, którą oferuje siedlecka kuchnia. Ale gdzie właściwie leżą Siedlce? Jest to miasto położone na terenie województwa mazowieckiego, 90 minut jazdy samochodem z Warszawy pomiędzy dwoma rzekami Muchawką i Helenką, które swój bieg zaczynają na południowym Podlasiu.

Siedlce bez wątpienia stanowią lokalne i ponadlokalne centrum gospodarcze, edukacyjne, a także kulturalne. Nic zatem dziwnego, że noclegi Siedlce oferują zarówno studentom, jak i gościom przybyłym tylko na kilka dni, aby poznać i zobaczyć miasto na własne oczy. Siedlce to miasto bez wątpienia bardzo zielone. Głównym typem zieleni są tutaj przede wszystkim tereny parkowe takie jak na przykład Park Miejski „Aleksandria” położony w samym w centrum miasta, czy „Stary Park” ulokowany na terenach pomiędzy ul. Bolesława Prusa i ul. gen. Józefa Bema. Wokół znajduje się również mnóstwo terenów leśnych takich jak chociażby Las Sekulski. Wielbiciele odpoczynku na świeżym powietrzu będą z pewnością zachwyceni skwerem Wileńskim, skwerem im. Tadeusza Kościuszki, czy bardzo malowniczymi terenami wokół Amfiteatru. Dodatkowo niemal po całym mieście rozrzuconych jest mnóstwo kompleksów ogrodów działkowych. Siedlce to bez wątpienia piękne i bardzo nietuzinkowe miasto, które warto umieścić na swojej liście zwiedzania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>