Klimatyczne fokarium w Chałupach

Zwiedzanie nadmorskich miejscowości to ciekawe rozwiązanie dla wielu turystów na całym świecie, więc nic dziwnego, że właśnie tego typu miejsca są chętnie odwiedzane podczas wakacji. Oczywiście wybór pod tym kątem jest naprawdę szeroki, więc trzeba się dobrze zastanowić nad tym, gdzie się udać na urlop. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim miejscowość Chałupy i dostępną tam bazę noclegową [o czym więcej na ].

W tym mieście znajduje się m.in. klimatyczne fokarium. Jak sama nazwa wskazuje, jest to atrakcja wodna, która jest interesująca zarówno dla osób młodych, jak i tych nieco starszych. Głównym celem fokarium jest niewątpliwie to, aby skutecznie odtworzyć kolonię fok szarych i pomysłodawcom udało się to w stu procentach. Fokarium jest stosunkowo młode, dlatego prezentuje się bardzo okazale i nowocześnie, a ta baza noclegowa jest tak chętnie odwiedzana przez turystów polskich, jak i tych zagranicznych. Znajdują się tam aż trzy baseny hodowlane, które warto zobaczyć na własne oczy. Można tam obserwować przede wszystkim życie bałtyckich fok [o czym więcej na wikipedia.org/wiki/Szarytka_morska], a także poznać ich wszystkie najważniejsze zwyczaje. Z tego też względu warto się tam wybrać całą rodziną w celach edukacyjnych. Będzie to duża frajda zwłaszcza dla najmłodszych osób, ponieważ foki są bardzo przyjazne dla ludzi i cieszą się na ich widok.

Na terenie fokarium znajdują się również separatki, gdzie przebywają młode oraz chore zwierzęta. W tym miejscu bada się też trasy wędrówek fok, a także ich zachowanie i choroby oraz zagrożenia. Jak widać wyraźnie jest to bardzo istotne miejsce, dlatego warto się od czasu do czasu zdecydować na Chałupy, gdzie można naprawdę przyjemnie spędzić wolny czas w gronie rodzinnym lub znajomych. Turyści mogą na miejscu zapoznać się również dokładnie z wystawą zatytułowaną „ssaki naszego morza”.

Baza noclegowa w Chałupach to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie zarówno odpoczynek na plaży, jak i zwiedzanie nadmorskich atrakcji turystycznych, a fokarium jest jednym z najciekawszych miejsc w regionie. Jest czynne przez cały rok, więc każdy może zdecydować się na jego odwiedzenie w dowolnym momencie, a ceny za bilety nie są zbyt wygórowane, co jest dobrą wiadomością dla zainteresowanych osób. Atutem tego miejsca jest to, że znajduje się na świeżym powietrzu, co sprzyja organizmowi i zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>