Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach koło Kościerzyny

Aby urlop się udał, trzeba przede wszystkim wybrać jakiś atrakcyjny cel wyjazdu. Od jakiegoś czasu rosnącą popularnością cieszą się Kaszuby, rejon zachwycający pięknymi krajobrazami. Osoby, które zdecydują się właśnie na Kaszuby, mogą zastanowić się nad pobytem w Kościerzynie. To miasto zlokalizowane w południowej części Pojezierza Kaszubskiego, otoczone przez kilka malowniczych jezior.

W samym mieście możemy liczyć na sporo atrakcji turystycznych. Godny odwiedzenia jest także położony niedaleko Kaszubski Park Etnograficzny. Kaszubski Park Etnograficzny znajduje się we Wdzydzach, niedaleko samej Kościerzyny. To jedna z tych atrakcji, które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy podczas pobytu na Kaszubach. To ciekawe muzeum zostało utworzone już w roku 1906. Jako ciekawostkę można dodać, że w tamtym okresie było to pierwsze muzeum na wolnym powietrzu na ziemiach polskich. Park nosi imiona Teodory i Izydora Gulgowskich – na pamiątkę osób, które przyczyniły się do jego powstania. Oczywiście od początku XX wieku w wystawach w pięknym parku wiele się zmieniło, przede wszystkim park został wyraźnie rozbudowany. Od razu warto zaznaczyć, że Kaszubski Park Etnograficzny to nie tylko wspaniała rozrywka dla osób w każdym wieku. To miejsce ma również liczne walory edukacyjne. Warto z pewnością odwiedzić je z dziećmi, jeśli już planujemy spędzić kilka dni w Kościerzynie. Park Etnograficzny we Wdzydzach obejmuje 49 obiektów architektury ludowej, które naprawdę zasługują na odwiedzenie. Wśród tych obiektów znajdziemy np. tradycyjne chałupy chłopskie, karczmy, kościoły, dworki, szkołę, wiatraki, tartak, a także kuźnię. Wszystkie z prezentowanych we Wdzydzach obiektów wyposażone są oczywiście w typowe sprzęty, które oryginalnie użytkowane były przez mieszkańców wsi. Jeśli zatem ktoś interesuje się historią czy niezwykłą kulturą wsi kaszubskiej, zdecydowanie powinien poświęcić nieco czasu na wizytę w Kaszubskim Parku Etnograficznym. Docelowo park ma obejmować aż 80 obiektów architektury ludowej.

Aby spędzić urlop w Kościerzynie bezstresowo, warto z jakimś wyprzedzeniem zarezerwować atrakcyjne noclegi w miejscowości Kościerzyny. Teraz to nietrudne! Wystarczy jakaś w miarę nowoczesna baza noclegowa w internecie, aby móc skorzystać z ofert najbardziej polecanych w danej miejscowości obiektów noclegów o całkiem różnym standardzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>